+30 210 96 39 390
Επικοινωνήστε μαζί μας
Επικοινωνήστε μαζί μας
1η Ημέρα: ΑΘΗΝΑ – ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ – ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ
Συγκέντρωση νωρίς το πρωί στο κέντρο της Αθήνας και αναχώρηση για την όμορφη συμπρωτεύουσα. Μετά από δύο στάσεις για καφέ και ξεκούραση θα φτάσουμε νωρίς το μεσημέρι στη Νύμφη του Θερμαϊκού. Θα ακολουθήσει επίσκεψη στον ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου όπου είναι ο πολιούχος της πόλης. Στη συνέχεια θα έχουμε την δυνατότητα για μία πρώτη γνωριμία με την πόλη της Θεσσαλονίκης. Ελεύθερος χρόνος για μεσημεριανό γεύμα και βόλτα στην όμορφη παραλία με θέα τον Λευκό Πύργο. Το απόγευμα θα αναχωρήσουμε για το ξενοδοχείο μας. Άφιξη και τακτοποίηση στα δωμάτια. Δυνατότητα για μία πρώτη βουτιά στην παραλία μπροστά από το ξενοδοχείο μας. Δείπνο και διανυκτέρευση.
2η Ημέρα: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ – ΠΟΡΤΟ ΚΟΥΦΟ – ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ
Πρωινό στο ξενοδοχείο. Σήμερα θα θαυμάσουμε τα μαγευτικά τοπία της Σιθωνίας όπου θα γεμίσουν ευχάριστα την ημέρα μας. Θα διασχίσουμε τα δυτικά παράλια, από τη Νικήτη και το Νέο Μαρμαρά για να καταλήξουμε σε ένα μικρό και ήσυχο ψαροχώρι που μοσχοβολάει φρέσκο ψάρι, στο Πόρτο Κουφό, εδώ θα έχουμε χρόνο για κολύμπι και μεσημεριανό γεύμα. Το απόγευμα θα απολαύσουμε τον καφέ μας στην παραλία του Νέου Μαρμαρά πριν επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο μας για δείπνο. Το βράδυ ετοιμαζόμαστε για by night (προαιρετικά) στην πόλη απολαμβάνοντας την πλατεία Αριστοτέλους, την Παραλιακή οδό, τα πλακόστρωτα Λαδάδικα και φυσικά τα αμέτρητα στενά και στοές που κρύβουν αμέτρητους θησαυρούς και διανυκτέρευση.+
3η Ημέρα: ΚΑΒΑΛΑ – ΘΑΣΟΣ
Μετά το πρωινό μας στο ξενοδοχείο ετοιμαζόμαστε για άλλη μια γεμάτη μέρα. Αναχωρούμε για το λιμάνι της Κεραμωτής, επιβίβαση στο F/B και απόπλους για το όμορφο νησί της Θάσου. Πρώτος σταθμός ο Λιμένας και συνεχίζουμε για το γύρο του νησιού, Σκάλα-Λιμενάρια, για να φθάσουμε και να επισκεφθούμε τη Μονή Αρχάγγελου. Η διαδρομή μας ακολούθως από τη Χρυσή Ακτή μας οδηγεί στην παραλία της Χρυσής Αμμουδιάς, παραμονή για κολύμπι και μεσημεριανό γεύμα. Το απόγευμα επιστροφή στο λιμάνι και επιβίβαση στο ferry boat για την Κεραμωτή-Καβάλα. Στην Καβάλα, την «Μέκκα του καπνού» όπως ονομαζόταν παλαιοτέρα θα πιούμε τον καφέ μας και θα χαλαρώσουμε. Το βραδάκι επιστροφή στο ξενοδοχείο μας για δείπνο και διανυκτέρευση.
4η Ημέρα: ΕΔΕΣΣΑ – ΛΟΥΤΡΑ ΠΟΖΑΡ
Αφού πάρουμε πρωινό στο ξενοδοχείο μας, στη συνέχεια θα αναχωρήσουμε για την πόλη των νερών, την Έδεσσα. Θα επισκεφθούμε το πάρκο των Καταρρακτών, που είναι πνιγμένο στο πράσινο με μικρούς καταρράκτες και λίμνες. Αφού χαρούμε την βόλτα μας στο υδάτινο πάρκο, στα λιθόστρωτα και παραδοσιακά καλντερίμια θα έχουμε την δυνατότητα να απολαύσουμε το καφέ μας στην καρδιά της πόλης. Στη συνέχεια θα αναχωρήσουμε για μία άλλη τοποθεσία εξαιρετικού φυσικού κάλλους χτισμένη στις όχθες του θερμοποτάμου συνδυάζοντας τις ομορφιές βουνού και δάσους, τα Λουτρά Πόζαρ Αλμωπίας, μία από τις σημαντικότερες λουτροπόλεις όχι μόνο της Ελλάδας, αλλά και της Ευρώπης. Ελεύθερος χρόνος για κολύμπι στις εξωτερικές πηγές και έπειτα μεσημεριανό γεύμα σε μία από τις πολλές ταβέρνες τις περιοχής. Το απόγευμα θα επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο μας. Δείπνο και το βράδυ (προαιρετικά) θα απολαύσουμε την βόλτα μας στα γραφικά σοκάκια της Θεσσαλονίκης, για τελευταία ψώνια και σουβενίρ. Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.
5η Ημέρα: ΒΟΛΟΣ – ΑΘΗΝΑ
Πρωινό στο ξενοδοχείο και δυνατότητα μίας τελευταίας βουτιάς στην παραλία του ξενοδοχείου. Σήμερα θα αναχωρήσουμε με τις αποσκευές μας για την πόλη του Βόλου όπου θα γευματίσουμε το μεσημέρι στα ξακουστά τσιπουράδικα της πόλης και θα απολαύσουμε την όμορφη παραλία. Μετά το φαγητό θα πάρουμε το δρόμο της επιστροφής, με τις καλύτερες των εντυπώσεων πραγματοποιώντας μία ενδιάμεση στάση
Το βράδυ επιστροφή στην Αθήνα.
EARLY BOOKING ΤΙΜΕΣ
ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΤ’ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΗΜΙΔΙΑΤΡΟΦΗ
Τύπος Δωματίου |
18-22/07/2024, 25-29/07/2024, 03-07/08/2024, 13-17/08/2024 ,22 – 26/08/2024
|
Σε δίκλινο δωμάτιο | 395€ |
3Ο Άτομο | 285€ |
Παιδί έως 5 ετών | 125€ |
Παιδί 5-12 ετών | 160€ |
Μονόκλινο | 570€ |
Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και δύναται να τροποποιηθεί.
Μέλος Συνδέσμου των εν Ελλάδι Τουριστικών και Ταξιδιωτικών Γραφείων
Proud Member of the Hellenic Association of Tourist & Travel Agencies
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και βοηθώντας την ομάδα μας να καταλάβει ποια τμήματα του ιστότοπου μας θεωρείτε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Το αυστηρώς απαραίτητο cookie θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένο ανά πάσα στιγμή, ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας για ρυθμίσεις cookie.
Εάν απενεργοποιήσετε αυτό το cookie, δεν θα μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που επισκέπτεστε αυτόν τον ιστότοπο θα χρειαστεί να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε ξανά τα cookies.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Google Analytics για τη συλλογή ανώνυμων πληροφοριών, όπως τον αριθμό επισκεπτών στον ιστότοπο και τις πιο δημοφιλείς σελίδες.
Η διατήρηση αυτού του cookie μας επιτρέπει να βελτιώσουμε τον ιστότοπό μας.
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε πρώτα τα απολύτως απαραίτητα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας!
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί τα ακόλουθα πρόσθετα cookies:
(Αναφέρετε εδώ τα cookie που χρησιμοποιείτε στον ιστότοπο.)
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε πρώτα τα απολύτως απαραίτητα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας!