+30 210 96 39 390
Επικοινωνήστε μαζί μας
Επικοινωνήστε μαζί μας
1Η ΗΜΕΡΑ: Αναχώρηση στις 07:45, ΑΡΤΕΜΙΣΙΟ στάση και συνεχίζουμε, για την υπέροχη παραλία στα ΠΛΥΤΡΑ, παραμονή, κολύμπι, γεύμα προαιρετικά. Το απόγευμα θα τακτοποιηθούμε στο ξεν/χείο LIMIRA MARE, στη ΝΕΑΠΟΛΗ, χρόνος ελεύθερος, διαν/ ση.
2Η ΗΜΕΡΑ: Πρωινό και επιβίβαση στο F/B για Κύθηρα. ‘Αφιξη και ξεκινάμε αμέσως την περιήγηση μας στο νησί, με επίσκεψη στη ΧΩΡΑ, με το βενετσιάνικο χρώμα τα γραφικά δρομάκια και το ΚΑΣΤΡΟ, η διαδρομή μας συνεχίζεται από το ΜΠΕΛΒΕΝΤΕΡΕ, αντικρίζοντας το γραφικό ΚΑΨΑΛΙ, για το ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟ, ένα καταπράσινο χωριό με τρεχούμενα νερά, όπου θα έχουμε τη δυνατότητα να γευματίσουμε προαιρετικά σε παραδοσιακή ταβέρνα στη σκιά των πανύψηλων πλατάνων. Νωρίς το απόγευμα επιστροφή στο λιμάνι του νησιού το ΔΙΑΚΟΦΤΙ, από όπου με το F/B θα επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο μας στη Νεάπολη, διανυκτέρευση.
3Η ΗΜΕΡΑ: Πρωινό και ημέρα χαλάρωσης στο κοντινό νησάκι της ΕΛΑΦΟΝΗΣΟΥ, μόλις 570 μέτρα από την Πελοποννησιακή ακτή, για κολύμπι στη γραφική παραλία Σίμου. Επιστροφή στο ξενοδοχείο μας, ξεκούραση, χρόνος ελεύθερος το απόγευμα για περιπάτους, διανυκτέρευση.
4Η ΗΜΕΡΑ: Μετά το πρωινό θα επισκεφθούμε την επιβλητική ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ με τα παλαιά αρχοντικά, το σπίτι του Γ. ΡΙΤΣΟΥ, τις ΒΥΖΑΝΤΙΝΕΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ και το περίφημο ΚΑΣΤΡΟ. Χρόνος ελεύθερος για κολύμπι. Αμέσως μετά θα επισκεφθούμε το ΓΥΘΕΙΟ και ακολουθεί πορεία επιστροφής για Αθήνα με ενδιάμεσες στάσεις, άφιξη το βράδυ.
ΤΙΜΕΣ – ΠΑΡΟΧΕΣ (ΑΝΑ ΑΤΟΜΟ)
σε Δίκλινο | Επιβάρυνση Μονόκλινου | 3ο άτομο εώς 12 ετών |
258€ | + 90€ | 230€ |
Μέλος Συνδέσμου των εν Ελλάδι Τουριστικών και Ταξιδιωτικών Γραφείων
Proud Member of the Hellenic Association of Tourist & Travel Agencies
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και βοηθώντας την ομάδα μας να καταλάβει ποια τμήματα του ιστότοπου μας θεωρείτε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Το αυστηρώς απαραίτητο cookie θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένο ανά πάσα στιγμή, ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας για ρυθμίσεις cookie.
Εάν απενεργοποιήσετε αυτό το cookie, δεν θα μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που επισκέπτεστε αυτόν τον ιστότοπο θα χρειαστεί να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε ξανά τα cookies.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Google Analytics για τη συλλογή ανώνυμων πληροφοριών, όπως τον αριθμό επισκεπτών στον ιστότοπο και τις πιο δημοφιλείς σελίδες.
Η διατήρηση αυτού του cookie μας επιτρέπει να βελτιώσουμε τον ιστότοπό μας.
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε πρώτα τα απολύτως απαραίτητα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας!
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί τα ακόλουθα πρόσθετα cookies:
(Αναφέρετε εδώ τα cookie που χρησιμοποιείτε στον ιστότοπο.)
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε πρώτα τα απολύτως απαραίτητα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας!